مستندات

بخش پیشخوان


پیشخوان ← پیشخوان

پیشخوان ابزاری است که با استفاده از آن می‌توانید به سرعت به بخش‌های مدیریتی وبلاگ خود و دیگر بخش‌های جامعه‌ی وردپرس دسترسی داشته باشید. این صفحه اطلاعات را درقالب بخش‌هایی در اختیار شما قرار می‌دهد. به طور پیش‌فرض بخش‌های هم‌اکنون، آخرین دیدگاه‌ها، پیوندهای ورودی، نوشتن فوری، آخرین پیش‌نویس‌ها، دیگر اخبار وردپرس و افزونه‌ها در صفحه‌ی پیشخوان شما فعال هستند.
صفحه پیشخوان

تنظیمات صفحه

تنظیمات صفحه به شما امکان انتخاب بخش‌هایی را که مایل به نمایش در صفحه‌ی پیشخوان خود هستید می‌دهد. همچنین می‌توانید مشخص کنید بخش‌های پیشخوان در چند ستون نمایش داده شوند. کلیک بر روی گزینه‌ی تنظیمات صفحه دو بخش زیر را به شما نمایش می‌دهد:
نمایش در صفحه‌ی نمایشگر
برای هر بخش قابل نمایش بر روی پیشخوان در این قسمت یک گزینه وجود دارد که با انتخاب آن می‌توانید آن بخش را بر روی صفحه‌ی پیشخوان فعال نمایید.
صفحه نمایش
با انتخاب هر یک از اعداد از ۱ تا ۴ مشخص می‌کنید که بخش‌های صفحه‌ی پیشخوان در چند ستون نمایش داده شوند. با تغییر تعداد ستون‌ها ممکن است نیاز به مرتب‌سازی دوباره‌ی بخش‌های صفحه‌ی پیشخوان داشته باشید. با کلیک دوباره بر روی تنظیمات صفحه می‌توانید آن را ببندید.

بستن، بازکردن و ویرایش بخش‌ها

می‌توانید هر بخش را با کلیک کردن بر نوار بالای آن بسته یا باز کنید. بعضی از بخش‌ها مانند پیوندهای ورودی دارای پیکربندی بیشتر هستند که با بردن نشانگر بر روی نوار بالای آن بخش و کلیک بر روی پیوند پیکربندی، می‌توانید تنظیمات مربوط به آن بخش را انجام دهید.

بازچینی پیشخوان

بخش‌ها را می‌توانید با کشیدن و رها کردن، بالا/پایین و یا از ستونی به ستونی دیگر جابه‌جا کنید. با بردن نشانگر به نوار بالای هر بخش، زمانی که نشانگر به یک پیکان ۴ سر تغییر شکل داد می‌توانید آن بخش را با فشرده نگاه داشتن کلید چپ موشواره به بالا یا پایین و یا ستون‌های دیگر تغییر مکان دهید. همانطور که در بخش تنظیمات صفحه‌ی پیشخوان گفته شد، شما می‌توانید در حداکثر از ۴ ستون برای نمایش بخش‌ها در پیشخوان استفاده کنید.

اضافه‌کردن یک ابزارک جدید به پیشخوان

توسعه دهندگان افزونه‌ها و پوسته‌ها می‌توانند ابزارک‌های جدیدی را برای پیشخوان از طریق افزونه‌هایشان یا از طریق فایل functions.php پوسته به راحتی در اختیار شما قرار دهند. برای اطلاعات بیشتر به API‌ ابزارک‌های پیشخوان مراجعه کنید.

ابزارک‌های پیش‌فرض برای پیشخوان

ابزارک‌هایی که در زیر آمده است به صورت پیش‌فرض در هنگامی که وردپرس را نصب می‌کنید برای شما فعال هستند.

هم‌اکنون

خلاصه‌ای از محتویات سایت شما را به همراه اطلاعاتی مانند این‌که از چه پوسته و چه نگارشی از وردپرس استفاده می‌کنید٬ نمایش می‌دهد. همچنین اطلاعات دیگری مانند تعداد نوشته‌ها، دیدگاه‌ها، دیدگاه‌های در انتظار بررسی، دیدگاه‌های جفنگ و تعداد برگه‌ها در این بخش نمایش داده می‌شود. با کلیک بر روی دکمه‌ی تغییر پوسته می‌توانید پوسته‌ی فعلی خود را تغییر دهید. در صورتی که نگارش فعلی وردپرس شما کهنه شده باشد، با کلیک بر روی دکمه‌ی به‌روزرسانی به صفحه‌ی ارتقا به نگارش جدید هدایت می‌شوید.

آخرین دیدگاه‌ها

آخرین دیدگاه‌های نوشته‌های‌تان را نشان می‌دهد (تا ۳۰ دیدگاه آخر قابل تنظیم است) و این امکان را به شما می‌دهد تا آن‌ها را مدیریت کنید.

نمایش همه

با کلیک بر روی دکمه‌ی نمایش همه می‌توانید به صفحه‌ی مدیریت دیدگاه‌ها رفته و دیدگاه‌ها را مدیریت کنید.

پیوندهای ورودی

پیوندهای ورودی شما که توسط «جستجوگر وبلاگ گوگل» یافت شده را نمایش می‌دهد. با کلیک کردن بر روی پیوند پیکربندی می‌توانید پیوند خوراک مربوط به اطلاعات پیوندهای ورودی را ویرایش کنید.

پیکربندی

با کلیک کردن بر روی پیوند پیکربندی می‌توانید، اطلاعاتی را که در ابزارک پیوندهای ورودی نمایش داده می‌شود، ویرایش کنید.

  • نشانی خوراک RSS را بنویسید: – آدرس خوراکی که حاوی اطلاعات پیوندهای ورودی شما است را وارد کنید.
  • چند تا نمایش داده شود؟ – چه تعداد پیوند ورودی مایل هستید نشان داده شود.
  • نمایش تاریخ نوشته؟ – تاریخ ارجاء هر پیوند ورودی همراه با آن پیوند نمایش داده شود.

نوشتن فوری

از این بخش می‌توانید نوشته‌ای جدید بنویسید و آن را منتشر کرده، و یا به عنوان پیش‌نویس ذخیره کنید. آخرین پیش‌نویس‌ها پیوندهای ۵ پیش‌نویس آخر را نشان می‌دهد. با کلیک بر روی دکمه‌ی مشاهده همه می‌توانید لیست همه‌ی پیش‌نویس‌ها را مشاهده کنید.

دیگر اخبار وردپرس

خوراک سیاره وردپرس را نشان می‌دهد. می‌توانید با تغییر تنظیمات خوراک نمایش داده شده را به دلخواه خود تغییر دهید.

پیکربندی

  • نشانی خوراک RSS را بنویسید: – نشانی خوراک سیاره‌ی وردپرس
  • برای این خوراک یک نام بگذارید (اختیاری): – نامی که مایل هستید برای این بخش انتخاب کنید.
  • چند تا نمایش داده شود؟ – تعداد اخباری که مایل هستید برای شما نمایش داده شود.
  • نمایش نوشته؟ – نوشته‌ی مربوط به این خبر نمایش داده شود و یا فقط به عنوان‌ها اکتفا شود.
  • نمایش نویسنده‌ی نوشته اگر بود؟ – نویسنده‌ی مطلب نمایش داده شود.
  • نمایش تاریخ نوشته؟ – تاریخ ارسال نوشته هم نمایش داده شود.

افزونه‌ها

محبوب‌ترین، جدیدترین و آخرین افزونه‌های به‌روز شده در بخش افزونه‌های سایت WordPress.org را نشان می‌دهد. با کلیک بر روی عنوان هر افزونه‌ می‌توانید به صفحه‌ی توضیحات آن افزونه رفته و آن را دریافت کنید.